середу, 18 липня 2012 р.

У пошуках сучасної бібліотеки

    В ошатному, затишному приміщенні Потіївської сільської бібліотеки зібралися бібліотечні працівники з двадцяти сіл Білоцерківщини. На базі бібліотеки відбулося проблемне навчання «Фандрейзинг на селі: проблеми, пошуки, рішення».
  Фандрейзинг – пошук і залучення додаткових джерел фінансування. Нове поняття, як і маркетинг, прийшло в бібліотеки з-за кордону і активно використовується в бібліотечній практиці. Ця тема, як ніколи, актуальна для кожної бібліотеки, особливо сільської. 
Ольга Андріївна Бурлака, сільський голова села Потіївка, розповіла учасникам зібрання про позитивні зміни, які відбуваються в житті села, зокрема, завдяки газифікації. Ольга Андріївна зупинилась на ролі сільської бібліотеки як соціально-значимої, культурно-освітньої та інформаційної установи.
 На прикладі Потіївської книгозбірні директор Білоцерківської районної ЦБС Людмила Володимирівна Зінченко показала, що ініціативна діяльність бібліотеки – важлива складова сучасної моделі господарювання.
Також слухачі отримали загальну інформацію про фандрейзинг, перспективи його використання в бібліотечній практиці від завідувачки відділу методичної і бібліографічної роботи Центральної районної бібліотеки Людмили Антонівни Савич.
 Особливу зацікавленість у присутніх викликав виступ господині бібліотеки Світлани Миколаївни Соколенко. Уже багато років вона займає активну життєву позицію у своїй громаді, йде в ногу з часом.
Світлана Миколаївна розповіла колегам, як, завдяки спонсорській фінансовій допомозі, змогла замінити вікна в бібліотеці на металопластикові, установити сучасні двері, придбати нову літературу, таку потрібну для учнів та студентів.  Завдяки перемозі у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»  за програмою «Бібліоміст» (в числі п’яти бібліотек Білоцерківщини), одержала два сучасних комплекти комп’ютерної техніки і можливість використовувати новітні технології для потреб своїх користувачів. Всеукраїнський логотип «Сучасна бібліотека» вирізняє цю бібліотеку з-поміж інших.
Про нелегкий шлях переходу від традиційної до сучасної бібліотеки розповіла завідувачка Матюшівської сільської бібліотеки Любов Володимирівна Шутенко.
Своїм досвідом  трансформування бібліотеки в публічний центр громади поділилася завідувачка бібліотеки с. Яблунівка  Людмила Павлівна Глущенко.
Практичним відпрацюванням методики фандрейзингової діяльності слухачі займалися в групах, кожна з яких мала конкретне завдання. 
У процесі навчання бібліотечні працівники почерпнули багато нового, цікавого, корисного для подальшої діяльності. Всі зійшлися на думці: сучасна успішна бібліотека – це ініціативний, активний бібліотекар, який постійно шукає нові шляхи її розвитку.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації