Сільські книгозбірні зблизька

"Недоспівана пісня"

За півстолітню історію  Будинок культури селища Терезине був свідком багатьох концертів, визначних подій. Адже жителі селища вміють відпочивати і веселитись. Сотні терезинців були учасниками художньої самодіяльності, яка в різні роки досягала вершин майстерності. Самодіяльні митці  перемагали в різноманітних фестивалях, конкурсах, оглядах. Колектив "Калинонька" об`їздив багато областей України та Білорусії, виборов звання народного.  Уже чимало років Народним колетивом "Калинонька" опікується Савченко Віталій Віталійович.
На жаль, час невблаганний . Лише за останні 20 років колектив втратив  23 активних учасників та талановитих керівників, які працювали в різні роки:  Любченко Г.П., Наюк В.М., Мікац О.А. Учасники ансамблю були трударями полів і ферм, але поєднували в своєму житті працю і пісню.
Ідея згадати їх всіх поіменно виношувалась давно, і з легкої руки завідуючого Будинком культури Бондарчука І.З. (за плечима якого піввіковий досвід культосвітньої роботи), нарешті втілився в життя.
Вечір-зустріч так і назвали - "Недоспівана пісня". Готувалися до нього ретельно і прискіпливо: збиралися спогади, фотосвітлини, газетні публікації. Завідуюча бібліотекою  розробила  сценарій та провела  захід. На вечір запросили всі осиротілі родини тих, хто пішов за межу життя в розквіті сил ( більшість з них мали 30-50 років),  хто не довершив свої справи, недоспівав свою пісню...
Але якої б давності не була ця втрата, розповідь про них і присвята їх пам`яті улюбленої пісні, викликала розчулення і сльози у глядачів. Про кожного знайшлося добре слово. Дуже доречними були поезії Б.Олійника та В.Крищенка. Вечір-пам`яті увінчала хвилина маовчання при запалених 23-х свічках.
По закінченню зустрічі глядачі висловлювали слова вдячності, що пам`ять про їх рідних живе серед односельців. Зі слів педагога Павленко М.Л.: " Цей вечір став ковтком свіжої джерельної води в сучасному морі бездуховності!"
Тож хочеться побажати Народному колективу "Калинонька" здоров`я і щастя.
"Хай доля сили принесе
Для слова щирого й вітання,
Бо ви не виспівали все,
Й ця пісня в вас ще не остання!..
Завідуюча бібліотекою смт.Терезине
Ніна Ільченко
                               

Популярні публікації