пʼятницю, 23 вересня 2016 р.

Хай буде мир віднині і довіку

 
     Україна – край смутку і краси, радості та печалі, розкішний вінок з рути й барвінку, над якими сяють ясні зорі, звучить задушевна лірична пісня. Здається, ще не так давно, ми і гадки не мали, що хтось чи щось може порушити наше спокійне життя, що слово «мир» для народу України набуде такого великого, цінного і бажаного значення. Тепер, як ніколи, в ім’я пам’яті загиблих у Другій світовій війні, усіх загиблих захисників нашої Вітчизни на сході України, маємо прикласти усі свої зусилля для збереження миру на рідній землі та в усьому світі.
     У Білоцерківській центральній районній бібліотеці пройшов ряд заходів, приурочених до Міжнародного дня миру та Дня партизанської слави. 
     21 вересня для членів клубу «Промінь надії» Академії пенсіонерів було проведено історично-мистецький колаж «Щастя – це мир на землі». Ведуча, завідуюча відділом обслуговування Світлана Володимирівна Куштан, розповіла про історію виникнення Міжнародного дня миру, висвітлила його значення для людства. Члени клубу декламували проникливі поезії про мир, активно ділилися власними поглядами на події сьогодення. Бібліотекар Алла Анатоліївна Носовська ознайомила присутніх із різноманітними версіями походження виразу «голуб миру» та провела майстер-клас із виготовлення паперових голубів у техніці орігамі. Білосніжні птахи, виготовлені учасниками заходу, стали святковою прикрасою читального залу, мимоволі спонукаючи кожного відвідувача замислитися про мир та власну роль у його збереженні. 
   22 вересня у Центральній районній бібліотеці пройшла патріотична година для учнів восьмих класів «Хай буде мир віднині і довіку», на яку завітала почесна гостя – спеціаліст відділу молоді та спорту Білоцерківської районної державної адміністрації Наталія Миколаївна Старовойтова
    Зустріч проходила у формі жвавого та змістовного діалогу, під час якого підліткам необхідно було поміркувати над досить нелегкими запитаннями: «Що таке мир?», «Що ви можете зробити заради нього?», «Чому виникають війни?». А знайти правильні відповіді школярам допомагали своєрідні «підказки» ведучої, працівника відділу обслуговування Тетяни Володимирівни Андрієвської: навідні запитання, вдало підібрані приклади та мудрі притчі.
    Софія Приймак, Катерина Поліщук, Євгенія Мовчан і Владислава Кошова продекламували вірші, пронизані прагненням до миру, любов’ю до рідного краю. Юний поет Максим Бойко ознайомив аудиторію із власним віршем. Катерина Поліщук і Юлія Трохимчук майстерно виконали пісню про Україну. Кожний виступ був нагороджений бурхливими оплесками.
    Однак, упродовж заходу прозвучали й мінорні ноти. Події на сході країни, численні втрати людських життів залишили незгладимі сліди в душах українців. «У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, наші прагнення до миру особливо актуальні», – зазначила Тетяна Володимирівна.
    Бібліотекарі нагадали присутнім, що 22 вересня в усіх регіонах України відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу. В кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя заради миру.
    Як підкреслила Світлана Володимирівна Куштан, для того, щоби стати гідними своїх предків, заслужити звання справжнього патріота, потрібно любити Україну, знати її історію та культуру, шанувати традиції та звичаї. Підлітки мали чудову нагоду проявити ерудицію і кмітливість, взявши участь у пізнавальній вікторині «Люби і знай свій рідний край». Після цього Наталія Миколаївна вручила всім дітям пам’ятні подарунки.
    На завершення зустрічі бібліотекарі побажали школярам бути щирими, розумними, сміливими, розвивати власні здібності, щоби своїми знаннями та працею в майбутньому приносити користь Батьківщині, захищати її. Потрібно жити дружно, разом піклуватися, щоб у рідному домі панували мир та злагода. Тоді ми зможемо власними руками оберегти і Україну, і всю планету.

четвер, 8 вересня 2016 р.

Вереснева нарада бібліотечних працівників.


 7 вересня в Білоцерківській центральній районній бібліотеці  відбулася нарада бібліотечних працівників району.
  З аналізом роботи перед колективом централізованої бібліотечної системи виступила директор Л.В.Зінченко  
  На повістку дня наради було винесено питання внесення змін у каталоги, картотеки та документальні фонди бібліотек у зв’язку з прийняттям декомунізаційних законів.
Велика увага приділена підсумкам конкурсу «Лідер літніх читань» та визначенню переможців. Адже діти – найбільша та найактивніша категорія користувачів бібліотек.
Також йшлося про ефективне застосування інформаційних технологій, як важливої умови модернізації роботи бібліотек.
Працівники книгозбірень району розповідали про цікаві заходи, про перебіг районної історико-патріотичної акції «Свідок історії -  книга».
 На нараді велику увагу було приділено питанню пошуку додаткових джерел фінансування бібліотек, проведенню планових переобліків книжкових фондів та ремонтів приміщень бібліотек.
  



вівторок, 6 вересня 2016 р.

Лідер літніх читань - 2016

Літні канікули для бібліотекарів – це напружена пора, пов”язана з організацією для дітей цікавих масових заходів, спрямованих на залучення  до читання якомога більшої кількості дітей. Саме таку мету  переслідує щорічний конкурс на кращого читача літа, який кожна бібліотека району проводить самостійно. Підсумки конкурсу оголошують  на урочистих лінійках 1-го вересня.

      Цьогоріч  кращими читачами літа  стали: Сорокіна Софія (бібліотека с. Городище), Тимошенко Віталій (бібліотека с.Озерна), Кириленко Діана (бібліотека с.Вільна Тарасівка), Ковтун Вікторія (бібліотека с.Глибочка),    Литвин Іван (бібліотека с.Глушки), Крижанівська Софія (бібліотека с.Яблунівка), Загорулько Софія (бібліотека с.Коженики), Морська Дарина (бібліотека с. Дрозди), Колісник Софія(бібліотека с.Мала Вільшанка),     Бублик Олександра (бібліотека с. Олійникова Слобода), Іщук Ольга (бібліотека  смт. Терезине, Глуховенко Влада, Бабич Оксана (бібліотека с. Трушки), Шемет Наталя (бібліотека с.Черкас), Проценко Микола (бібліотека с. Матюші), Шевченко Діана (бібліотека с. Чепиліївка), Григорівська Лілія (бібліотека с. Чупира),       Онищенко Діана (бібліотека с. Сорокотяги), Остаписько Любов (бібліотека с.  Скребиші), Коваль Анастасія (бібліотека с. Розаліївка), Ворона Дмитро (бібліотека с. Мала Антонівка), Нікіпєлова Анастасія (бібліотека с. Потіївка),  Прокопчук Анна (бібліотека с. Поправка), Зайченко Олена (бібліотека с.Пилипча), Магомедова Олена, Колосова Діна (бібліотека с. Межове), Раков Антон (бібліотека с.Сухоліси),Ісаєнко Ольга (бібліотека с.Шкарівка), Драган Аліна (бібліотека с.Фурси). 

 





Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні

Під такою назвою  в Центральній районній бібліотеці відбувся літературно-музичний  вечір, присвячений 160 річниці від  народження І.Я.Франка. Ведучі С.В. Куштан та Т.В.Шишка цікаво розповіли про життєвий і творчий шлях великого поета, особливо про перехресні стежки – дороги Каменяревого  дитинства та юності.   На гостину запрошені дорослі користувачі, які  не тільки  захоплено сприймали почуте і побачене, а  й активно приймали участь: співали, читали вірші, ділилися враженнями.  Багатогранність таланту І. Франка більш ніж дивовижна. В одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст, один з найважливіших політиків Галичини кінця 19 – початку 20ст.  Під час заходу присутні переглянули фільм про кохання в житті Івана Яковича із серії «Гра долі», слухали пісні на його слова, під музичний супровід звучала поезія. Франко жив   і творив  випереджаючи час. Велика філософія життя розгорнена у творах  Франка до кінця ще незбаг
ненна. Актуально сьогодні звучать слова Каменяра.

Популярні публікації